UA-8997292-7
United Industrial Management and Engineering Services
Bizi arayın: +90-216-452-8956

Termal Kamera Ölçüm Görüntüleme Raporlama (Infrared Termografi)

Yüksek Çözünürlük Termal Kamera ile Görüntüleme Raporu hizmetimi almak istiyorsunuz?

İş güvenliği çalışmaları kapsamında Termal Kamera ile Görüntüleme Raporu hizmetlerimizden faydalanmak için hemen bizi arayın...  İstanbul +90 216 452 89 56 – Kocaeli +90 262 721 45 25 Bilgi ve teklif almak için lütfen irtibata geçiniz. mail adresimiz:  info@unimens.com Yeni sitemizi ziyaret edin. www.olcum.com   /  info@olcum.com

Termografik görüntüleme; yangın olasılığına karşı kestirimci bakım kapsamında ilgili tesislerdeki tüm elektrik dağıtım sistemi, kontrol panelleri, elektrik kablo bağlantıları ve müşteri tarafından belirtilen elektriksel donanımların termal kamera sistemleri ile kontrol edilmesidir. Bu çalışmalar sayesinde bir çok iş kazası ve iş durmasına hatta büyük hasarlara yol alabilecek yangınlar önlenebilmektedir. Modern işletme anlayışında bakım çalışmaları ile ortaya çıkabilecek arızalarının büyük çoğunluğunun önlenebildiği artık herkes tarafından kabul görmektedir. Önleyici bir bakım çalışması olarak Termal Görüntüleme işlemleri yenilikçi ve modern her tesisin belirli aralıklarla yaptırması gereken bir çalışmadır.

trafo kompanzasyon reaktör termal kamera görüntütrafo kompanzasyon reaktör termal kamera görüntütrafo kompanzasyon pano bağlantı bıçaklı sigorta termal kamera görüntü

Güç kullanan veya ileten tüm ekipmanlar ısınırlar ve kızılötesi enerji (ısı) yayarlar. Uzaktan ölçüm cihazları olan termal kameralar nesnelerin yaymış oldukları bu görünmez kızılötesi enerjiyi (ısıyı) algılayarak elektronik sinyale dönüştürdükten sonra, kamera ekranında termal görüntü şeklinde gösterirler.

Termal kamera ölçümleri esnasında sistemlere herhangi bir müdahale söz konusu olmamakta ve ölçümün tamamı sistemin normal çalışmasına devam ederken yapılmaktadır.

Endüstriyel tesislerde termal kameranın bakım amacıyla kullanılması son derece etkin bir Kestirimci/Koruyucu Bakım sağlamanın yanı sıra söz konusu işletmelerdeki potansiyel tehlikeleri belirleyerek yangın ve diğer riskleri azaltmakta böylece emniyetin artmasını sağlamaktadır.

Tesislerin elektrik ve mekanik sistemlerinde uygulanan termal kamera ölçüm çalışmaları, çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan problemli elemanların kolaylıkla ve anında tespit edilmesini sağlayarak beklenmedik duruşları önlemektedir. Bu durum, işletmenin hem bakım planlarının daha iyi yapılmasını hem de üretim kayıplarının azalmasını sağlamaktadır.

Termal kamera ile denetleme yeni veya revize edilmiş sistemlerin kabul testlerinin daha güvenli yapılmasını da sağlamaktadır. Sistemin yeni olması sorunsuzdur anlamına gelmemektedir. Sistemin sorunsuz kabulü için yapılacak ölçümler önceden zayıf bağlantı yerlerin, izolasyon kaçakların, aşınmış noktaların, çatlakların, yağlama sorunların veya daha sonra problem çıkarabilecek yerlerin tespitini sağlamaktadır.

Termal kamera ölçümü ile tesisteki enerji kayıplarının fazla olduğu noktalar da tespit edilerek onarılmakta ve enerji tasarrufu sağlanarak maliyetler azaltılmaktadır.

İşletmelerde termal kamera ölçümünün yapıldığı başlıca noktalar;

 • Elektrik Panolarında
 • Transformatör, Motor ve Pompalarda
 • Şalt Sahasında
 • Şalter, kontaktör, kesici ve sigortalarda
 • Enerji kablolarında
 • Mekanik Sistemlerde
 • Buhar hatları ve vanalarda
 • HVAC Sistemlerinde
 • Motor yataklarında
 • Bina, çatı ve yalıtımı yapılmış sistemlerin izolasyon kontrollerinde
 • Fırın yüzeylerindeki aşırı sıcak noktaların tespitinde kullanılmaktadır.
İstanbul Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Tuzla Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Pendik Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Maltepe Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, İTOSB Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Birlik OSB Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Güzeller OSB Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Tekirdağ Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Kırklareli Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu,  Edirne Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Kocaeli Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, İzmit Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Dilovası Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Gebze Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Gölcük Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Bartın Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Amasra Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Bolu Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Mudurnu Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Gerede Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Düzce Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Kaynaşlı Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Akçakoca Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Karabük Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Eskipazar Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Ovacık Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Yenice Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Sakarya Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Akyazı Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Hendek Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Zonguldak Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Ereğli Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Karadeniz Ereğli Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, Organize Sanayi Bölgesi Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, GOSB Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu, GEPOSB Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm Raporu yangın önleme kestirimci bakım Elektrik panolarında  termal görüntüleme Kabin içerisi ısı soğutma performansı termal görüntüleme Bina tesis boru izolasyon