UA-8997292-7
United Industrial Management and Engineering Services
Bizi arayın: +90-216-452-8956

Bakım Yönetim Hizmetleri

Proteus CMMS Yazılımı ve Bakım Planlaması

Bakım Yönetim Hizmetleri’nin sunulması sırasında ProTeus CMMS (Bilgisayar Destekli Bakım Yönetim Sistemi) yazılımı kullanılır. ProTeus CMMS, her büyüklükte tesis için teknik yönetim ve bakım faaliyetlerini en etkin şekilde izlemek ve raporlamayı mümkün kılan kapsam ve modül seçeneklerine sahiptir...

Operatör Bakımları Eğitimi

Üretim verimliliği konusundaki birçok metodoloji ve sistem, bakım faaliyetlerinin sadece teknik ekip tarafından yerine getirilemeceği, üretim operatörlerinin de mutlaka bakım sisteminin içinde yer almaları gerektiği konusunda birleşmişlerdir.

UNIMENS üretim operatörlerinize yönelik birinci seviye bakım eğitimleri verir. Bakım bilincinin operatör seviyesinden başlayarak kurum kültürünüzün bir parçası olmasını sağlar. Bakım yönetim sisteminizi, operatör bakımlarını da içine alacak şekilde yeniden kurgulamanıza yardımcı olur.

Bakım ve CMMS Personel Desteği

UNIMENS bakım yönetimi konusunda teknik yöneticileriniz ve teknik ekibinize destek olabilir. Bunun yanında bakım ekibinizi kısmen veya tamamen outsource de edebilir, dış kaynak kullanımının tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik bazı faaliyetler için tam zamanlı personel istihdam etmek yerine, UNIMENS merkez ekibinden destek hizmeti alabilir, hem profesyonel hizmetin devamlılığını garantiler, hem de tesisiniz için en ekonomik modeli kurgulayabilirsiniz.

Kestirimci Bakım Uygulamaları

Tesisinizde bulunan ekipman ve sistemlere uygulanacak en doğru kestirimci bakım (titreşim analizi, yağ analizi, ısı analizi vb.)  yöntemlerinin tespiti ve planlanması konusunda çalışmalar yapılır.

Stok Yönetimi

Teknik altyapı ve cihazlarınıza ait yedek parça ve sarf malzeme stoklarının yönetilmesi hizmetleridir. Bu kalemlerin maliyetleri, tedarik süreleri ve olası arızaların öncelik dereceleri gibi parametreler değerlendirilerek en uygun kritik stok seviyeleri ve minimum sipariş miktarları belirlenir. Bu miktarların doğru tespiti işletmenizi gereksiz stok maliyetlerinden kurtaracaktır.

Tedarikçi Yönetimi

UNIMENS Bakım Yönetim Sistemi teknik tedarikçi firmalarınızın tespiti ve sürekli değerlendirilmesi konusunda bir altyapı oluşturur. Bir tedarikçi havuzu oluşturarak teknik cihaz, yedek parça ve sarf malzeme gereksinimlerinizi en ekonomik ve hızlı şekilde karşılanmasını sağlar.

Endüstriyel sistem yazılımlarının yedeklenmesi

Endüstriyel sistem yazılımlarının yedeklenmesi ; Üretim cihazlarınızı kontrol eden PLC, işletim sistemi, yazılım ve veritabanlarının belli periyotlarla yedeklerinin alınarak korunması hizmetidir. Bu sayede sistem arızası gibi durumlarda cihaz üretici firma müdahalesine gerek kalmaksızın hem hızlı, hem de maliyetsiz çözüm sağlanabilmektedir.

Denetleme ve Raporlama

Bakım Yönetim Sistemi süreç ve faaliyetleriniz UNIMENS uzmanları tarafından denetlenerek sonuçlar bir rapor halinde sunulur. Raporda etkin ve sürdürülebilir bir bakım yönetimi için firmanıza özel tespitler ve iyileştirme önerileri yer alır.